Akplast Polyester Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. , 1977 yılında polyester depoüretimi ile yapı sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra, yapı sektöründen gelen talepler doğrultusunda, cam elyaf takviyeli polyester levhaCTP vepolikeramik döküm küvet ile duş teknesi üretimine de yönelmiştir.

1990 yılında, Akpol Plastik Polietilen San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında, içme ve kullanma suyu depolamak için polietilen depo üretimine de başlamıştır. İlerleyen yıllarda, polietilen ürün yelpazesini her geçen yıl daha da genişleterek, su depolarının yanı sıra stoklama, nakliye, tekstil, termosifon, zeytin, turşu, asit, ilaçlama vb. tanklar ile tuz kapları, çöp arabası, faraş, duba, şamandıra, buzağı kulübesi, köpek kulübesi, ışıklı saksı, şezlong, koltuk, dekoratif lambalar gibi ürünleri de üretmeye başlamıştır.
 
1993 yılında, başka bir grup şirketi olan Akfrigo Frigorifik Kasa ve Soğutucu Ünite Sanayi bünyesi altında, ısı ve ışık izolasyonlu fiber frigorifik kasa üretimi ile gıda ve taşımacılık sektörüne de hizmet vermeye başlamıştır.
 
1999 yılında, Sanacryl markası ile kalitesi, parlaklığı ve uzun ömürlü oluşuyla dünya genelinde öncelikli olarak tercih edilen akrilik küvet üretimine başlamıştır. 2009 yılı itibariyle de yine Sanacryl adı altında kendi bünyesi içinde küvet ve duş tekneleri için kabin üretimine başlamıştır. Akrilik ürün yelpazesine klasik küvetler, duş tekneleri, spa havuzlar, masajlı kompakt sistemler, duş sistemleri, lavabolar, hela taşı, abdestlik, vb. ürünleri de ekleyen Akplast, kendi bünyesi içinde üretmekte olduğu tüm akrilik ürünlerde, grup şirketlerinden biri olan Akpolimer Akrilik Levha San. Tic. ve Ltd. Şti.’de üretilen dökme akrilik levhalar kullanmaktadır.
 
Üretimini gerçekleştirdiği tüm ürünlerde, “Önce ve Daima Kalite” anlayışı ile hareket eden Akplast, kendileri ile çalışmakta olan tüm müşterileri için daimi memnuniyeti sağlama amacıyla uzun ömürlü, sağlam ve de kaliteli ürünler üretmek için özenle çalışmaya devam edecektir.